Аёллар футболи бўйича мамлакат чемпионати Суперлига ўйинларига қуръа ташланди.

Ҳисоб бўйича 25-маротаба ташкиллаштирилаётган аёллар чемпионатининг жорий йилги форматига бироз ўзгартиришлар киритилди. Ўтган йили, ЎФА ва ПФЛдаги туб ислоҳотлар доирасида аёллар чемпионатида 14та жамоа иштирок этиши ва ўйинлар икки давравий, “уй-сафар” тизимида белгиланган эди. Бу йил эса жамоалар сони аввалига 16тани ташкил этганди. Сўнгги паллада “Қўқон-1912” жамоаси чемпионатда иштирок эта олмаслигини маълум қилди, чемпионат қуръаси эса 15та жамоа иштирокида ўтказилди.

Вазиятдан келиб чиқиб мусобақа жамоаларнинг ҳудудий жойлашувига кўра икки минтақага бўлинди – Шарқий ва Ғарбий.

Шарқий минтақа:

“Андижанка” (Андижон”

“Навбаҳор” (Наманган)

“Нефтчи” (Фарғона)

“Бунёдкор” (Тошкент)

“Локомотив” (Тошкент)

“Пахтакор” (Тошкент)

“Металлург” (Бекобод)

Ғарбий минтақа:

АГМК (Олмалиқ)

“Сўғдиёна” (Жиззах)

“Қизилқум” (Навоий)

“Севинч” (Қарши)

“Шўртан” (Ғузор)

“Динамо” (Самарқанд)

“Бухоро” (Бухоро)

“Сурхон” (Сурхон)

СУПЕРКУБОК.  12 апрель. 

“Бунёдкор” –  “Севинч”

ЧЕМПИОНАТ. 1-БОСҚИЧ. 1-давра.

1-тур.

10 апрель.

1.“Андижанка” –  “Навбаҳор”

2.“Пахтакор” – “Локомотив”

11 апрель.

3.”Қизилқум”– “Бухоро”

4.“Динамо” – “Шўртан”

5.АГМК – “Сўғдиёна”

15 апрель

6.“Бунёдкор” – “Металлург”

7.“Сурхон” –  “Севинч”

2-тур.

3 май. “Шарқ”.

  1. ”Нефтчи” – “Андижанка”
  2. “Бунёдкор”– “Пахтакор”
  3. “Металлург” – “Локомотив”

“Навбаҳор” дам олади

4 май. “Ғарб”.

  1. “Сурхон” – “Қизилқум”
  2. “Севинч” – “Бухоро”
  3. “Шўртан” – АГМК
  4. “Динамо” – “Сўғдиёна

3-тур.

6 май. “Шарқ”.

  1. “Нефтчи” – “Навбаҳор”
  2. “Металлург” – “Пахтакор”
  3. “Бунёдкор” – “Локомотив”

“Андижанка” дам олади

7 май. “Ғарб”.

  1. “Севинч” – “Қизилқум”
  2. “Сурхон” – “Бухоро”
  3. “Динамо” – АГМК
  4. “Шўртан” – “Сўғдиёна”

4-тур

12 май. “Шарқ”.

  1. “Пахтакор” – “Нефтчи”
  2. “Андижанка” – “Бунёдкор”
  3. “Навбаҳор” – “Металлург”

“Локомотив” дам олади

13 май. “Ғарб”.

  1. “Шўртан” – “Қизилқум”
  2. “Динамо” – “Бухоро”
  3. “Севинч” – АГМК
  4. “Сурхон” – “Сўғдиёна”

5-тур

15 май. “Шарқ”.

  1. “Локомотив” – “Нефтчи”
  2. “Андижанка” – ”Металлург”
  3. “Навбаҳор” – “Бунёдкор”

“Пахтакор” дам олади

16 май. “Ғарб”.

  1. “Шўртан” – “Бухоро”
  2. “Динамо” – “Қизилқум”
  3. “Севинч” – “Сўғдиёна”
  4. “Сурхон” – АГМК

6-тур

20 май. “Шарқ”.

  1. “Нефтчи “ – “Бунёдкор”
  2. “Пахтакор” – ”Андижанка”
  3. “Локомотив” – “Навбаҳор”

“Металлург” дам олади

21 май. “Ғарб”.

  1. “Қизилқум” – АГМК
  2. “Бухоро” – “Сўғдиёна”
  3. “Шўртан”  – “Севинч”
  4. “Динамо” – “Сурхон”

7-тур

23 май. “Шарқ”.

  1. “Нефтчи “ – “Металлург”
  2. “Пахтакор” – ”Навбаҳор”
  3. “Локомотив” – “Андижанка”

 “Бунёдкор” дам олади

24 май. “Ғарб”.

  1. “Қизилқум” – “Сўғдиёна”
  2. “Бухоро” – АГМК
  3. “Шўртан”  – “Сурхон”
  4. 23 май. “Динамо” – “Севинч”

БИРИНЧИЛИК.  1-тур. 27-31 май.  “Қибрай”.

ЧЕМПИОНАТ. 1-БОСҚИЧ. 2-давра.

8-тур

1 июнь. “Шарқ”.

  1. “Металлург” –  “Нефтчи”
  2. ”Навбаҳор” – “Пахтакор”
  3. “Андижанка” – “Локомотив”

“Бунёдкор” дам олади

1 июнь. “Ғарб”.

  1. “Сўғдиёна” –  “Қизилқум”
  2. АГМК – “Бухоро”
  3. “Сурхон” –  “Шўртан”
  4. “Севинч” – “Динамо”

9-тур

4 июнь. “Шарқ”.

  1. “Бунёдкор” – “Нефтчи “
  2. ”Андижанка” – “Пахтакор”
  3. “Навбаҳор” – “Локомотив”

“Металлург” дам олади

4 июнь. “Ғарб”.

  1. АГМК – “Қизилқум”
  2. “Сўғдиёна” – “Бухоро”
  3. “Севинч” – “Шўртан”
  4. “Сурхон” –  “Динамо”

10-тур

7 июнь. “Шарқ”.

  1. “Нефтчи” – “Локомотив”
  2. ”Металлург” – “Андижанка”
  3. “Бунёдкор” – “Навбаҳор”

“Пахтакор” дам олади

8 июнь. “Ғарб”.

  1. “Бухоро” – “Шўртан”
  2. “Қизилқум” – “Динамо”
  3. “Сўғдиёна” – “Сурхон
  4. АГМК -”  “Севинч”

11-тур

10 июнь. “Шарқ”.

  1. “Нефтчи” – “Пахтакор”
  2. “Бунёдкор” – “Андижанка”
  3. “Металлург” – “Навбаҳор”

“Локомотив” дам олади

11 июнь. “Ғарб”.

  1. “Қизилқум” – “Шўртан”
  2. “Бухоро” – “Динамо”
  3. АГМК – “Сурхон”
  4. “Сўғдиёна” – “Севинч”

12-тур.

17 июн. “Шарқ”.

  1. “Навбаҳор” – “Нефтчи”
  2. “Пахтакор” – “Металлург”
  3. “Локомотив” – “Бунёдкор”

“Андижанка” дам олади

18 июнь. “Ғарб”.

  1. “Қизилқум” – “Севинч”
  2. “Бухоро”  – “Сурхон”
  3. АГМК – “Динамо”
  4. “Сўғдиёна” – “Шўртан”

13-тур.

20 июнь. “Шарқ”.

  1. “Андижанка” – ”Нефтчи”
  2. “Пахтакор” – “Бунёдкор”19 июнь
  3. “Локомотив” – “Металлург”

“Навбаҳор” дам олади

21 июнь. “Ғарб”.

  1. “Қизилқум” – “Сурхон”
  2. “Бухоро” – “Севинч”
  3. “АГМК – Шўртан”
  4. 20.06. “Сўғдиёна”-“Динамо”

14-тур.

24 июнь

  1. “Навбаҳор” – “Андижанка”

93.“Локомотив” – “Пахтакор”

25 июнь

  1. “Бухоро” – ”Қизилқум”
  2. “Шўртан” – “Динамо”
  3. “Сўғдиёна” – АГМК

26 июнь

  1. “Металлург” – “Бунёдкор”
  2. “Севинч” – “Сурхон”.

БИРИНЧИЛИК.  2-тур. 26-30 июнь.  “Қибрай”.

 

pfl.uz